Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej - czy warto się na nią zdecydować?

Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej - czy warto się na nią zdecydować?
Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej - czy warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych w salonach kosmetycznych zabiegów. Nic dziwnego – bezpieczeństwo i trwałe rezultaty mogą przekonać niejedną osobę, pragnącą na zawsze pożegnać się ze zbędnym owłosieniem.

Mimo niesłabnącej popularności, wokół tematu depilacji laserowej narosło wiele mitów. Najwyższy czas rozprawić się z nimi i przedstawić twarde fakty.

Mit 1: To niebezpieczne!

Depilacja laserowa jest jednym z bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych zabiegów. Nie uszkadza i nie drażni skóry, za to precyzyjnie dociera do mieszków włosowych, Może być stosowana nawet na najbardziej wrażliwych fragmentach ciała.

Mit 2: Będzie bolało!

Wrażenia podczas zabiegu mogą się różnić, zwykle pacjentki odczuwają lekkie szczypanie, mrowienie i pieczenie. Podczas zabiegu wykorzystywane są specjalne głowice chłodzące lub systemy nawiewu, które praktycznie eliminują nieprzyjemne odczucia. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą skorzystać z maści znieczulającej.

Mit 3: Mam problem z wrastającymi włoskami – laser nie jest dla mnie!

Wręcz odwrotnie! Laser leczy problem i likwiduje jego przyczynę – usuwa wrastające włoski i poprawia kondycję skóry.

Mit 4: Po jednym zabiegu moje włoski już nigdy nie odrosną!

Niestety byłoby to zbyt piękne. Żeby pozbyć się owłosienia na stałe trzeba wykonać od 3 do 5 zabiegów. Po każdym z nich włosy odrastają słabsze i cieńsze, a po 3 zabiegach udaje się już pozbyć nawet 90%. U niektórych osób konieczne jest wykonywanie zabiegów odświeżających (po upływie 2 lat od pełnej serii), ma to na celu usunięcie pojedynczych włosków, które mogą się pojawić.

Mit 5: Na wszystkich laser działa tak samo.

Skuteczność depilacji laserowej uzależniona jest od stopnia nasycenia włosów melaniną. Im ciemniejsze tym lepiej. Niestety osoby, które posiadają jasne, rude lub siwe włosy mogą być niezadowolone z rezultatów.

Mit 6: Każdy może skorzystać z depilacji laserowej.

Istnieją pewne przeciwskazania do zabiegów z użyciem lasera. Nie mogą go wykonywać kobiety w ciąży oraz cierpiące na różne dolegliwości np. łuszczyca, bielactwo, opryszczka, padaczka. Również osoby stosujące leki i środki światłouczulające powinny unikać tej metody.
Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości związane z opisaną metodą, udaj się do pobliskiego salonu, który specjalizuje się w depilacji laserem. Gabinet LaserCare od lat dba o gładką skórę Polek. Salon zlokalizowany jest w Warszawie. Jeśli marzysz o gładkiej skórze i drażnią cię odrastające włoski, to depilacja laserowa jest dla ciebie. Oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość, ale efekty będą tego warte! Po więcej informacji zajrzyj na stronę salonu LaserCare.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Łososiowe rollsy z warzywami
Szybkie, smaczne, zdrowe i na jeden kęs - chcecie wiedzieć c...
środa, Wrzesień 20, 2017 - 11:30
Top Secret  - nowocześnie i kobieco
Prezentacja kolekcji na jesień i zimę 2017 Top Secret już za...
środa, Wrzesień 20, 2017 - 09:43
Jak prać ubranka dla niemowlaka?
Przygotowanie wyprawki, zwłaszcza dla pierwszego dziecka w r...
środa, Wrzesień 20, 2017 - 08:13
Jak przygotować się do egzaminu maturalnego?
Wiele osób ma duży problem z przygotowaniem się w sposób odp...
środa, Wrzesień 20, 2017 - 07:45
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama