Doganiamy marzenia. Jak długie powinny być idealne rzęsy?

Doganiamy marzenia. Jak długie powinny być idealne rzęsy?
Doganiamy marzenia. Jak długie powinny być idealne rzęsy?

Rzęsy to jeden z kobiecych atrybutów (tuż obok pięknych włosów lub zadbanych dłoni), o który trzeba dbać. Co zrobić, żeby mieć idealne rzęsy? Doklejane kępki nie zawsze są w stanie zrekompensować naturalne ubytki. Na szczęście istnieją lepsze sposoby.

Wiemy, jak wyglądają. Mniej więcej orientujemy się, jak o nie dbać. Czy wiemy jednak, jaką funkcję spełniają rzęsy? Te delikatne włoski nie znajdują się na powiekach bez powodu. Dla nas są przede wszystkim ozdobą, dzięki której oczy prezentują się perfekcyjnie. Natura podarowała je nam jednak z innego powodu. Zdrowe rzęsy:

– zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i ograniczają przesuszanie oczu,
– zatrzymują kurz i inne zanieczyszczenia, ochraniając przed nimi oko,
– odbierają bodźce z zewnątrz, dzięki czemu powieki mogą skuteczniej ochraniać oczy.

Gdybyśmy nie mieli rzęs, nasze oczy pozostałyby bez ochrony i dużo łatwiej byłoby o ich podrażnienie, a nawet poważne uszkodzenie. Włoski na powiekach ochraniają nasz wzrok, dlatego warto poświęcić im chwilę w trakcie codziennej pielęgnacji.

Jaka jest idealna długość rzęs?

Zwykle długość rzęs nie przekracza 1 cm, jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły. Wszystkie informacje na ten temat zapisane są w naszym genotypie, dlatego dla każdej osoby inna będzie idealna długość rzęs. Przeprowadzono nawet badania, które potwierdziły, że nie da się określić jednej wartości. Idealne rzęsy powinny mieć długość odpowiadającą 1/3 szerokości oka. Czyli wszystko zależy od tego, jak duże mamy oczy. Bardzo ważne są proporcje, o czym trzeba pamiętać np. podczas wybierania sztucznych rzęs.

Jak zapewnić swoim rzęsom idealną długość?

Potencjał wzrostu rzęs możemy zwiększyć, dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Warto postawić na skoncentrowane i naturalne odżywki do rzęs, które działają od wewnątrz. Odżywiają, nawilżają, regenerują, wzmacniają, a także pobudzają wzrost rzęs i zagęszczają je. Te ostatnie właściwości są szczególnie ważne dla kobiet. Największą zaletą odżywek jest fakt, że dopasowują się do cyklu życia rzęs, nie zaburzają ich rytmu i pobudzają naturalne procesy wzrostu. Dzięki temu rzęsy osiągają maksymalną gęstość i długość, która jest naturalna dla danej osoby. Ważne jest jednak, aby wybrać najlepszą odżywkę i stosować ją regularnie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47
Czy warto nosić okulary polaryzacyjne?
Podczas wakacyjnych wyjazdów często natrafiamy na różne stoi...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:46
Jak wybrać obraz do salonu?
Zadbana przestrzeń to nie tylko taka, w której panuje porząd...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 09:19
Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter
Jeżeli weźmie się pod uwagę wybór osłon okiennych, tak napra...
czwartek, Sierpień 16, 2018 - 08:05

  

Reklama