Warto stworzyć dla swoich pracowników ergonomiczne miejsce pracy – odpowiednio zaaranżowana przestrzeń biurowa z pewnością wpłynie na samopoczucie, a także na wydajność każdego z pracowników.

Aranżacja biura

Do wyboru mamy meble biurowe metalowe, meble drewniane oraz fornirowane, zakupić możemy biurka pojedyncze, systemy biurek na wspólnym stelażu czy specjalne biurka dedykowane do call centre.

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj mebli i ich rozkład w biurze pamiętajmy, że niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy ważne są zarówno design, jak również funkcjonalność i ergonomia pracy.

Biurka

Pracownicy spędzają przy biurku około 8 h dziennie, warto więc zadbać o to, by biurka były wygodne i ergonomiczne oraz, by ich ustawienie nie miało negatywnego wpływu na funkcjonalność pomieszczenia.

Wybór biurek dla pracowników jest ogromny, zdecydować się możemy na biurka owalne i prostokatne, na biurka pojedyncze lub na kilkuosobowe stanowiska pracy. Dostępne są biurka z regulowaną wysokością blatu roboczego, wyposażone z kontenerki i półki, w szerokiej gamie kolorystycznej, na nogach płytowych, na stelażach w kształcie liter A lub U. 

Wielu pracowników niezwykle ceni sobie prywatność, w takim przypadku doskonale sprawdzą się biurka ze specjalnymi osłonami.

Krzesła i fotele biurowe

Krzesła to  kolejny bardzo ważny mebel w każdym biurze. O czym warto pamiętać? Zalecane są modele obrotowe, dzięki którym pracownik ma nieskrępowane ruchy,  pod uwagę należy też wziąć to czy krzesło bądź fotel wyposażone są w funkcję regulowania  wysokości siedziska, jak również wysokości i kąta nachylenia oparcia. 

Nowoczesne modele krzeseł wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu są inwestycją na długie lata.

 Zestawy mebli biurowych

Oprócz biurek i krzeseł ważne są również szafy biurowe, szafki, kontenery czy regały, które umożliwią przechowywanie różnego typu dokumentów, katalogów, teczek, a także artykułów biurowych. Meble powinny być dostosowane do typu materiałów i dokumentów, jakie będziemy w nich przechowywać.  

Wyposażenie dodatkowe

Warto również wspomnieć o akcesoriach, na przykład o odpowiednim oświetleniu, systemach akustycznych i osłonach okiennych. Dobrze też umieścić w biurze  rośliny, sofę czy wygodne fotele ‒ kilkuminutowy odpoczynek z pewnością pozytywnie wpłynie na efekty pracy każdego z pracowników. 

Design pomieszczeń biurowych

W zależności od preferencji możemy urządzić biuro w stylu klasycznym bądź nowoczesnym, postawić na delikatne, jasne kolory lub nieco bardziej wyraziste.

Podpowiadamy, że dobrze, gdy meble pracownicze oraz design pomieszczeń biurowych współgrają z designem recepcji, w szczególności lady recepcyjnej, sali konferencyjnej, gabinetu prezesa i  innych  pomieszczeń. 

Doradztwo w sprawach wyposażenia biur  ‒ Contino

Aranżacja pomieszczeń biurowych, wybór biurek dla pracowników, dobór odpowiednich krzeseł biurowych to dość trudne zadanie, warto więc zdać się w tej kwestii na prawdziwych fachowców.

Podpowiadamy, że warta uwagi jest oferta firmy Contino. Grono fachowców zadba o to, by aranżacja biura była dostosowana wygodne i designerskie meble biurowe.

Firma świadczy kompleksowe usługi ‒ od  doradztwa i przygotowania propozycji aranżacji oraz opracowanie kosztorysu po dostawę, montaż mebli oraz obsługę serwisową  ‒  firma zapewnia zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Fachowcy stworzą rozwiązania dostosowane do budżetu inwestora, a także takie, które wyeksponują potencjał danej przestrzeni i umożliwią wygodne wykonywanie różnego typu prac.