Zieleń od lat jest obecna w aranżacjach wnętrz. Kojarzona z harmonią natury, dyskretnym pięknem i otoczona aurą spokoju, zieleń w każdym wnętrzu stworzy doskonały efekt. Paleta Tikkurila Kolory Nastrojów z jednej strony ożywia wnętrze, z drugiej – wycisza i uspokaja.

optiva matt 5 0 9 lJeśli jesteś fanką naturalnych odcieni, dobrze czujesz się w otoczeniu zieleni i czujesz silny pociąg do natury, powinnaś poznać paletę Relaks. Firma Tikkurila zawarła w niej nie tylko pistacjowe i miętowe pastele, ale też iście wiosenne odcienie zieleni. Dla zachowania lekkości i świeżości warto połączyć je ze stonowanymi, spokojnymi kolorami – zbyt krzykliwa kombinacja znacznie straci na uroku.

Odświeżenie w tonacji mięty

Łagodny odcień mięty w połączeniu z radosnym, słonecznym kolorem dają ożywczy efekt. Ciekawym przełamaniem tej stonowanej kompozycji jest dodatek ciemniejszej zieleni.

odprezenie w tonacjach zieleni kolekcja tikkurila kolory nastrojow paleta relaks 1

Neutralność soczyście przełamana

Do neutralnej bazy kolorystycznej, jaką stanowi połączenie bieli z szarością warto wprowadzić dodatkową barwę – na przykład odcień soczystego jabłka. W ten sposób wyróżnimy nasze wnętrze i wypełnimy przestrzeń naturalną świeżością.

odprezenie w tonacjach zieleni kolekcja tikkurila kolory nastrojow paleta relaks 2

Odcienie błogiego wypoczynku

W aranżacji strefy relaksu i wypoczynku dobrze sprawdzą się naturalne, delikatne barwy – jak subtelna, wiosenna zieleń, skomponowana z kremowymi tonacjami. Takie kolory współtworzą przytulny, odprężający klimat wnętrza.

odprezenie w tonacjach zieleni kolekcja tikkurila kolory nastrojow paleta relaks 3

Sny o naturze

W otoczeniu odcieni zaczerpniętych z natury odpoczywamy najlepiej, wypełniają bowiem przestrzeń atmosferą spokoju. Warto przenieść do sypialni stonowane zielenie i kojarzone z korą drzew brązy – pomogą stworzyć aranżację idealną do błogiego snu.

odprezenie w tonacjach zieleni kolekcja tikkurila kolory nastrojow paleta relaks 4

Więcej inspiracji znaleźć można w katalogu Tikkurila – Kolory Nastrojów, dostępnym między innymi na stronie www.tikkurila.pl.