Moda na aktywność fizyczną trwa. Z badań przeprowadzonych przez CBOS w 2013 roku wynika, że aż 40 % Polaków regularnie uprawia sport. Wśród najpopularniejszych dyscyplin znalazły się jazda na rowerze, bieganie, pływanie, fitness oraz gry zespołowe takie jak siatkówka czy piłka nożna. Z analizy danych osobowych ankietowanych wynika, że aktywna forma rekreacji jest domeną ludzi młodych, dobrze wykształconych i zadowolonych ze swojej sytuacji życiowej.

Gdzie kupić tanią odzież sportową?

Można domniemywać, że gdyby podobne badania przeprowadzono dziś, liczba osób deklarujących systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej znacząco by wzrosła. Ruch nie tylko jest trendy, to też doskonały sposób na biznes. Skoro stroimy się do pracy, kina czy kościoła, to także na ścieżkach rowerowych czy siłowni chcemy wglądać dobrze. Coraz większa ilość popularnych sieciówek wypuszcza swoje linie odzieży sportowej. Sprzęty i ubrania przeznaczone dla aktywnych znajdziemy w markowych sklepach, outletach sportowych, supermarketach, popularnych dyskontach, a nawet w drogeriach.

I tu pojawia się pytanie: jak nie zgubić się w gąszczu rynkowego wysypu sportowej mody? Odpowiedź dla ludzi dobrze sytuowanych jest prosta i oznacza zakupy w markowym , a zarazem, drogim sklepie. Przeciętnie zarabiający polak nie może jednak pozwolić sobie na wydanie 200 zł na t-shitu z logo firmy. Przyjrzyjmy się zatem zestawieniu dwóch tańszych możliwości: dyskontom oraz sklepom typu outlet sportowy.

Co lepsze – outlet sportowy czy dyskont?

Pierwszym porównywanym czynnikiem, będzie cena. Niemalże co sezon wielobranżowe dyskonty proponują nam linie odzieży sportowej przeznaczonej do jazdy rowerem, pieszych wycieczek po górach czy fitnessu. Analiza cen pokazuje, że za kurtkę typu softshell zapłacimy nie więcej niż 70 zł, zaś spodnie lub bluza funkcyjna to przeciętny koszt rzędu 35-45 zł. Jeśli do naszego zestawu dorzucimy parę butów, całkowita należność za zakupione w dyskoncie towary nie przekroczy 200 zł. Nie da się ukryć, że za to samo zestawienie części odzieży zapłacimy więcej w outlecie sportowym. Tu na spodnie, buty, bluzę oraz kurtkę wydamy co najmniej 600 zł. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że outlet sportowy oferuje odzież firmową z końcówek kolekcji, zaś dyskonty towary własnej marki.

Kolejnymi zestawionymi parametrami będą jakość oraz dostępność oferowanych produktów. Odzież sportowa w dyskontach kusi nabywcę swą atrakcyjną ceną. Cierpi na tym jednak jakość towarów: zacinają się zamki, buty obcierają pięty, zaś legginsy prześwitują. Nieciekawie wygląda też kwestia dostępności. Dyskonty wypuszczają linię sportową sezonowo, tak więc na wybrany przedmiot musimy niejednokrotnie poczekać kilka tygodni. Jeśli już jednak towary pojawią się w sklepie, to możemy mieć trudność w znalezieniu swojego rozmiaru czy wybranego koloru. Dzieje się tak, ponieważ każda seria jest limitowana i stąd poszczególne sklepy wystawiają na sprzedaż tylko określoną ilość przedmiotów.

Dostępność nie jest też domeną outletu sportowego. Znajdziemy tu przebrane towary z minionych sezonów lub nadwyżek produkcyjnych, dlatego też może okazać się, że zabraknie odzieży w najpopularniejszych rozmiarach. Outlet sportowy zdecydowanie wygrywa z dyskontami pod względem jakości. Choć towary nie są pierwszej nowości, to musimy pamiętać, że są nieużywane. Sprzedawcy dokładnie sprawdzają ich stan. Na uszkodzoną odzież nakładane są dodatkowe obniżki i to od klienta zależy czy zdecyduje się na zakup markowej koszulki z niewielką dziurką na szwie.

Znane przysłowie mówi nam, że sport to zdrowie i to ono jest głównym motywem popychającym nas do podejmowania aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrana odzież sportowa to nie tylko kwestia modnego fit wyglądu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego też warto sięgać po sprzęty dobre gatunkowo i idealnie dobrane do naszych gabarytów. Aby jednak zakupy nie obciążały zbytnio domowego budżetu wybierajmy sklepy typu outlet sportowy, nie zapominając jednocześnie o towarach oferowanych w dyskontach. Oba warianty posiadają swoje wady i zalety, pamiętajmy więc, że z łatwością możemy zestawiać ze sobą części stroju z towarów oferowanych w tych konkretnych punktach sprzedaży.

Artykuł przygotowany przez www.vabimax.pl internetowy outlet oferujący markową odzież sportową.